Zbiory archiwalne

Poniższa tabela zawiera spis zespołów. Zapraszamy również do zapoznania się z bardziej szczegółowym (choć jeszcze nie kompletnym) wykazem spuścizn przechowywanych w naszym Archiwum w bazie "Spuścizna". Baza ta jest w trakcie uzupełniania.

Dział III: Spuścizny (archiwa osobiste) ludzi nauki i kultury
Lp.Nazwisko i imięDaty życiaDziedzinaSygn.PomoceRozmiar
1Abrahamowicz Zygmunt1923-1990orientalistyka, turkologiaK III - 146inwentarz kartkowy5,3
2Aleksandrowicz Julian1908-1988medycyna, hematologiaK III - 104spis5,2
3Anhalt Maurycy1902-1948ekonomiaK III - 87inwentarz0,3
4Bartel Wojciech1923-1992historia prawaK III - 181spis2,83
5Barycz Henryk1901-1994historia nauki i kulturyK III - 161spis10
6Batowski Henryk1907-1999historia nowożytna powszechnaK III - 151w opracowaniu12,5
7Battaglia Andrzej1907-1973inżynieria górniczaK III - 85inwentarz kartkowy0,25
8Bereśniewicz Wincenty1897-19??hodowla roślinK III - 53spis0,25
9Bieda Franciszek1896-1982geologia, paleontologiaK III - 54spis3,07
10Bieńkowski Wiesław1926-1999historia, socjologiaK III - 163w opracowaniu7
11Błeszyński Stanisław1927-1969zoologiaK III - 136w opracowaniu0,3
12Bolewski Andrzej1906-2002geologia, mineralogiaK III - 124spis2,38
13Brzozowski Stanisław1917-1995historia naukiK III - 108w opracowaniu0,9
14Burchard Helena1922-2002archeologiaK III - 165brak ewidencji1,95
15Chrzanowski Ignacy1866-1940historia literatury polskiejK III - 88inwentarz1,7
16Chrzanowski Tadeusz1926-2006historia sztukiK III-2104,08
17Cichoń Władysław1924-1987filozofiaK III - 149w opracowaniu0,9
18Czarniecka Janina1920-2002archeologiaK III - 166brak ewidencji0,44
19Czarniecki Stanisław 1921-2013geologia, historia naukiK III - 37inwentarz kartkowy3,31
20Czeczott Henryk1875-1928górnictwoK III - 89spis1,9
21Czerny Zygmunt1888-1974filologia romańskaK III - 43spis21
22Czyżewski Mikołaj1890-1954odlewnictwoK III - 35spis0,5
23Dąbrowski Jan1890-1965historiaK III - 68w opracowaniu0,6
24Dąmbska Izydora1904-1983filozofiaK III - 109spis2,85
25Demetrykiewicz Włodzimierz1859-1937archeologia, historia sztukiK III - 5inwentarz0,9
26Dianni Jadwiga1886-1981matematyka, historia naukiK III - 21spis1,82
27Dłużniewski Apoloniusz1920-1986farmakologiaK III - 167brak ewidencji0,1
28Dobrowolski Henryk1904-1985historia, archiwistykaK III - 77spis3,5
29Dobrowolski Kazimierz1899-1987etnografiaK III - 97spis0
30Dobrowolski Tadeusz1899-1984historia sztukiK III - 72inwentarz kartkowy0,95
31Doktorowicz-Hrebnicki Stanisław1888-1974geologiaK III - 39spis2,8
32Dubiecki Tadeusz1885-1972historiaK III - 32spis4,5
33Dudziak Józefur. 1925geologiaK III - 69spis0,21
34Dunajewski Julian1822-1907ekonomia politycznaK III - 2spis0,04
35Dybiec Julianur. 1940historia naukiK III - 64w opracowaniu1,11
36Dyboski Roman1883-1945filologia angielskaK III - 90spis3,85
37Dziewański Janusz 1924-2004geologiaK III-1861,05
38Felczak Wacław1916-1993historiaK III - 145w opracowaniu2,6
39Friedberg Wilhelm1873-1941geologia, paleontologiaK III - 62inwentarz kartkowy0,32
40Fudakowski Józef1893-1969zoologia, ornitologiaK III - 25spis2,75
41Galeński Witold1914 - 1961prawoK III - 183w opracowaniu0,08
42Gaweł Antoni1901-1983mineralogia, petrografiaK III - 110inwentarz kartkowy7
43Gawłowska Jadwiga 1919-ochrona przyrodyK III - 143w opracowaniu1,8
44Gierulanka Danuta1909-1995matematyka, filozofia, psychologiaK III - 128w opracowaniu4,9
45Gilewski Stanisław1895-1984prawoK III-187
46Gładysz Mieczysław1903-1984etnografia, muzeologiaK III - 91spis10,3
47Goetel Walery1889-1972geologia, organizacja naukiK III - 36spis20,9
48Gotkiewicz Marian1901-1972etnografia, geografiaK III - 30spis0,12
49Górecka Wanda1904-1981językoznawstwoK III - 70spis0,3
50Gregorski Adam1906-1993językoznawstwoK III - 123w opracowaniu1,6
51Grodziński Zygmunt1896-1982zoologiaK III - 78spis10,38
52Gruszczyk Hubert1919-1985geologia górniczaK III - 98spis2,7
53Grzegorzewski Jan1849-1922orientalistykaK III - 6inwentarz0,4
54Grzybowski Konstanty1901-1970prawoK III - 121brak ewidencji2
55Gurnicz Antoni1912-1978historia gospodarczo-społecznaK III - 59spis1,15
56Hammer Seweryn1883-1955filologia klasycznaK III - 3spis0,75
57Hano Józef1906-1997farmakologiaK III - 168w opracowaniu0,5
58Heinz Adam1914-1984językoznawstwoK III - 105spis2,2
59Hoszowski Stanisław1904-1987historia gospodarczaK III - 49inwentarz kartkowy5,3
60Hoyer Henryk Ferdynand1864-1947anatomia porównawcza, histologiaK III - 18spis2
61Hoyer Henryk Fryderyk1834-1907histologia, embriologiaK III - 17inwentarz kartkowy1
62Ingarden Roman1893-1970filozofiaK III - 26spis3,28
63Jakimowicz Roman1899-1964artysta malarzK III - 99spis0,05
64Jerzmanowski Erazm1844-1909mecenas oświaty i naukiK III - 22spis0,01
65Kalinowski Lech1920-2004historia sztukiK III-19210
66Kamieński Bogdan1897-1973chemiaK III - 100spis1
67Kleczkowski Adam1883-1949językoznawstwo, germanistykaK III - 127brak ewidencji0,09
68Klemensiewicz Zenon1891-1969językoznawstwoK III - 27spis9
69Klimaszewski Mieczysław1908-1995geomorfologiaK III-1930,05
70Kołodziej Władysław1901-1968przemysł naftowy, gazownictwoK III - 33inwentarz kartkowy0,2
71Konior Konrad1905-2000geologiaK III - 134brak ewidencji1
72Kostanecki Kazimierz1863-1940anatomiaK III - 79inwentarz kartkowy0,2
73Kościałkowski Stanisław1881-1960historiaK III - 120w opracowaniu0,17
74Kotwicz Władysław1872-1944orientalistyka, mongolistykaK III - 19inwentarz kartkowy3,6
75Kowalczuk Jerzyur. 1926geofizykaK III - 133w opracowaniu2,3
76Kowalczyk Zygmunt1908-1985geodezja górniczaK III - 92brak ewidencji1
77Kowalska Halina1930-2002historia, biografistykaK III-1900,01
78Kowalska-Lewicka Anna1920-2009etnologiaK III-189
79Kowalski Kazimierz 1925-2007zoologiaK III - 178spis2,1
80Kowalski Ludwik1885-1943hydrogeologiaK III - 50spis0,35
81Kowalski Tadeusz1889-1948orientalistykaK III - 4inwentarz, spis4,1
82Krach Wilhelm1907-1985geologiaK III - 86w opracowaniu0,13
83Krzanowscy Halina (1926-2004) i Adam (1920-1994)biologiaK III-1940,95
84 Musiał Stanisław ks.1938-2004teologia,filozofiaK III-1917,2
85Książkiewicz Marian 1906-1981geologiaK III-1950,07
86Kulpa Jan1908-1983dydaktyka języka polskiegoK III - 101inwentarz kartkowy0,63
87Kutrzeba Stanisław1876-1946historia ustrojuK III - 11spis4,5
88Kutrzeba-Pojnarowa Anna1913-1993etnologiaK III-216spis kartkowy
89Lanckorońska Karolina1898-2002historia sztukiK III - 150inwentarz kartkowy1,45
90Lechicki Czesław 1906-2001prasoznawstwoK III - 144w opracowaniu1,3
91Leńko Antonina1917-1995ochrona przyrodyK III - 129inwentarz kartkowy8,38 razem
92Leńko Jan1917-1992urologiaK III - 129inwentarz kartkowy8,38 razem
93Lewicka Irena1905-1988filologia polskaK III - 7inwentarz2,9 razem
94Lewicki Marian1908-1955orientalistykaK III - 7inwentarz2,9 razem
95Lewicki Tadeusz1906-1992arabistykaK III - 102spis6,83
96Liszka Stanisław1903-1989paleontologiaK III - 106brak ewidencji0,45
97Lityński Tadeusz1901-1985chemia rolnaK III-1960,12
98Lutosławski Wincenty1863-1954filozofiaK III - 155spis12
99Łaszkiewicz Antoni1904-1980geologiaK III - 60spis0,21
100Łukasik Stanisław1897-1962językoznawstwo romańskieK III - 93spis1,4
101Łysiak Ludwik 1923-2002prawoK III-2000,64
102Machalski Franciszek 1904-1979orientalistyka, iranistykaK III-211
103Madurowicz-Urbańska Helena1918-2008historia gospodarczaK III-2010,45
104Madyda Władysław1916-1970filologia klasycznaK III - 34spis0,3
105Maj Jerzy1922-2003farmakologiaK III-1971,75
106Malinowska-Kwiatkowska Irena1925-1994prawoK III-202 inwentarz0,03
107Mańkowski Tadeusz1878-1956historia sztukiK III - 12inwentarz2
108Marchlewski Leon1869-1946biochemiaK III - 73inwentarz kartkowy0,5
109Maślankiewicz Kazimierz1902-1981geologia, petrografiaK III - 63spis6,5
110Mazur Edward1881-1942medycynaK III - 137w opracowaniu0,09
111Metallmann Joachim1889-1942filozofia przyrodyK III - 8inwentarz0,12
112Mianowski Edward1884-1960chemiaK III - 38spis0,2
113Miczyński Kazimierz1889-1956hodowla roślin, ornitologiaK III - 9spis0,64
114Mięsowicz Marian1907-1992fizykaK III - 65inwentarz kartkowy5
115Mikucki Sylwiusz1898-1983nauki pomocnicze historiiK III - 147brak ewidencji0,06
116Mitera-Dobrowolska Mieczysława1900-1992filologia polskaK III - 114spis9
117Morawiecki Antoni1903-1971geologiaK III - 55inwentarz kartkowy0,12
118Mozołowski Włodzimierz1895-1975biochemiaK III - 148w opracowaniu2,93
119Mroczkowski Przemysław1915-2002filologia angielskaK III-2095,46
120Münch Henryk1906-1968historiaK III - 31spis2,2
121Natanson Władysław1864-1937fizykaK III - 122spis0,75
122Niewodniczański Henryk1900-1968fizykaK III - 40spis0,5
123Nitsch Kazimierz1874-1958językoznawstwoK III - 51spis15,3
124Nowak Tadeusz1909-1980historiaK III - 61spis1,3
125Nowosielski Eugeniusz1894-1970sanskrytK III-214 spis0,15
126Oesterreicher Henryk1890-1942językoznawstwoK III - 52w opracowaniu0,08
127Panow Eugeniusz1890-1958geologiaK III - 48inwentarz kartkowy0,15
128Parachoniak Włodzimierz1920-1997górnictwo, geologia inżynierskaK III-2170,05
129Pauli Lesław1919-1986prawoK III - 94spis4
130Pilecki Jerzy1908-1962archeologia, historia sztukiK III - 16inwentarz kartkowy6
131Piłsudski Bronisław1866-1918etnografiaK III - 157spis0,12
132Pisarkowa Krystyna 1932-2010językoznawstwoK III - 103w opracowaniu5,08
133Piwarski Kazimierz1903-1968historiaK III - 24spis12
134Plezia Marian1917-1996filologia klasycznaK III - 80inwentarz kartkowy3,8
135Płoszewski Leon1890-1970historia literaturyK III - 126spis4,82
136Pobożniak Tadeusz1916-1991indianistyka, iranistykaK III - 169brak ewidencji0,3
137Przyboś Adam1906-1990historiaK III - 115spis2,24
138Przychocki Gustaw1884-1947filologia klasycznaK III - 95inwentarz kartkowy0,2
139Puget Ludwik de1877-1942historia sztukiK III - 44inwentarz kartkowy0,05
140Radwan Mieczysław1889-1968historia hutnictwa i górnictwaK III - 23spis1,6
141Reczek Józef1936-1988językoznawstwoK III - 111spis2
142Rederowa Danutaur. 1924historiaK III - 116inwentarz kartkowy0,47
143Rokoszowa Jolanta1944-1997językoznawstwoK III - 160spis2,3
144Rostworowski Emanuel1923-1989historia nowożytnaK III - 153w opracowaniu0,13
145Rozwadowski Jan Michał1867-1935językoznawstwoK III - 84spis3,31
147Rzepińska Maria1919-1993historia sztukiK III-1853,25
148Schmidt Stefan1889-1971rolnictwoK III - 45spis1,4
149Semkowicz Władysław1878-1949historia, nauki pomocnicze historiiK III - 56spis2,8
150Sędziwy Henryk1903-1999historia, dydaktykaK III - 184brak ewidencji0
151Sierotwiński Stanisław1909-1975filologia polskaK III - 66spis0,06
152Simon Reczyński Danielle1923-2000poezja, literaturaK III - 159spis1
153Skarżyński Bolesław1901-1963biochemia, historia naukiK III - 15spis2,2
154Skawina Tadeusz1922-1976gleboznawstwoK III - 117w opracowaniu2,7
155Skąpski Józef1868-1950prawoK III-219
156Skąpski Józef1921-1998prawoK III - 156inwentarz kartkowy3,58
157Skibiński Mieczysław1874-1956historiaK III - 71w opracowaniu0,55
158Smoleński Józef1881-1940geografiaK III - 170spis0,3
159Smolka Stanisław1854-1924historiaK III - 10spis0,02
160Smreczyński Stanisław jun.1898-1975zoologiaK III - 138w opracowaniu0,15
161Sokołowski Marian1839-1911historia sztukiK III - 1spis0,03
162Sołtys Jan1913-1969rolnictwoK III - 28spis2,2
163Stach Jan1877-1975zoologiaK III - 139inwentarz kartkowy1,65
164Stamm Edward1886-1940matematyka, historia nauki i technikiK III - 20inwentarz kartkowy1,2
165Staszel Jan1931-2007historia K III-2056,15
166Sternbach Leon1864-1940filologia klasycznaK III - 41spis76
167Stobiecki Stefan1859-1944entomologiaK III - 140 inwentarz0,58
168Stopa Roman1895-1995afrykanistykaK III - 125inwentarz kartkowy4,28
169Strzałkowski Adamur. 1923fizykaK III - 174spis0,02
170Supniewski Janusz1899-1964farmakologiaK III - 171brak ewidencji0,1
171Szkocki Leon1879-1968 K III - 164spis0,04
172Szujski Józef1835-1883historiaK III - 14spis1,2
173Szuman Stefan1889-1972psychologiaK III - 96inwentarz3
175Świdziński Henryk1904-1969geologiaK III - 81spis3
176Tempka Tadeusz1885-1974medycyna, hematologiaK III - 42spis3,5
177Tokarski Kazimierzur. 1930historiaK III - 180spis0,83
178Tokarski Marian1862-1942historia wychowania fizycznegoK III - 29inwentarz0,23
179Tomkowicz Stanisław1850-1933historia naukiK III - 173w opracowaniu1,35
180Truszkowski Witold1912-1994językoznawstwoK III - 130inwentarz kartkowy2,7
181Turyn Aleksander1900-1981filologia klasycznaK III - 67w opracowaniu0,01
182Tyrowicz Marian1901-1989historiaK III - 46spis7,9
183Uhorczak Franciszek1902-1981geografia, kartografiaK III - 57spis6,74
184Urbańczyk Stanisław1909-2001językoznawstwoK III - 118w opracowaniu2,52
185Vetulani Adam1901-1976historia prawaK III - 58spis7,7
186Vetulani Jerzyur. 1936farmakologiaK III - 154brak ewidencji0,13
187Waga Antoni1799-1890zoologiaK III - 141w opracowaniu2,12
188Ważewski Tadeusz1896-1972matematykaK III - 75spis1,8
189Weigl Rudolf1893-1957medycynaK III-1990,05
190Weiss Tomasz1929-1987historia literatury polskiejK III - 113w opracowaniu0,45
191Wereszycka Helena1907-1995historiaK III - 152spis0,38
192Weyssenhoff Jan1889-1972fizykaK III - 82spis1,3
193Wiltowski Janusz1923-1994biologia wód, ochrona przyrodyK III - 132w opracowaniu1,3
194Winniczuk Lidia1905-1993filologia klasycznaK III - 76w opracowaniu4,46
196Włodek Jan Marian 1924-2012biologia, ichtiologiaK III - 131spis6,8
197Wojtusiak Roman1906-1987zoopsychologia zwierząt, etologiaK III - 119w opracowaniu0,52
198Wolter Władysław1897-1986prawoK III - 135brak ewidencji1,6
199Wrzosek Antoni1908-1983geografia ekonomicznaK III - 74spis6,47
200Wyka Kazimierz1910-1975historia literatury polskiejK III - 47spis7
201Wyrozumski Jerzyur. 1930historia średniowiecznaK III - 162spis1,5
202Zabierowski Kazimierz 1926-1998agrotechnikaK III - 142spis0,6
203Zajączkowski Włodzimierz1914-1982turkologiaK III - 175brak ewidencji0,3
204Zakrzewski Kazimierz1900-1941historia starożytna K III-206spis0,46
205Zawisza Leszek ur.1920architektura, historiaK III-2080,02
206Zawora Jan1931-2007filologia rumuńskaK III-2130,06
207Zdrada Jerzy ur.1936historia nowożytnaK III-2075,63
208Zoll Fryderyk jun.1865-1948prawo cywilneK III - 107w opracowaniu0,25
209 Zwierzycki Józef1888-1961geologia, paleontologiaK III - 112w opracowaniu3,6