Aktualności

Zaproszenie


Z przyjemnością informujemy, że na stronie inwentarz.tnk.krakow.pl został udostępniony w formie elektronicznej inwentarz akt Towarzystwa Naukowego Krakowskiego obejmujący pierwszą część zdigitalizowanych materiałów (ok.8600 skanów). Zapraszamy do odwiedzenia strony.


Starsze informacje:

 • Zaproszenie

  Polska Akademia Umiejętności, Archiwum Nauki PAN i PAU zapraszają na otwarcie wystawy pt. Łącząc miłość nauki z miłością ojczyzny. Ofiarodawstwo na rzecz Polskiej Akademii Umiejętności", które odbędzie się w piątek 18 listopada 2016 o godzinie 16.30 w sali wystawowej Archiwum Nauki PAN i PAU przy ul. Św. Jana 26 w Krakowie.


 • Zaproszenie

  Polska Akademia Umiejętności, Archiwum Nauki PAN i PAU zapraszają na  wystawę Nauka ponad granicami - z zagranicznych kontaktów uczonych polskich w XX wieku - która prezentowana jest w sali wystawowej Archiwum Nauki PAN i PAU przy ul. Św. Jana 26


 • Zaproszenie

  Archiwum Nauki PAN i PAU zaprasza 1 czerwca 2016 roku o godz. 16 do Dużej Auli PAU na pokaz filmu "Króliki z Ravensbruck". Opowiada on o Polkach, osadzonych w KL Ravensbruck, poddawanych eksperymentom medycznym. Obraz powstał na podstawie wspomnień i relacji więźniarek (m.in. książki "Wspomnienia wojenne" Karoliny Lanckorońskiej). Film został zrealizowany przez historyka Sebastiana Bartkowskiego przy udziale młodzieży z Koła Filmowego LO w Unisławiu i Unisławskiego Towarzystwa Historycznego w ramach programu PATRIOTYZM JUTRA 2015 Muzeum Historii Polski.


 • Zaproszenie na wystawę

  Biblioteka Naukowa PAU i PAN w Krakowie oraz Archiwum Nauki zapraszają na otwarcie wystawy "Krzysztof Skórczewski Miedzioryty Dar dla Gabinetu Rycin PAU", które odbędzie się w poniedziałek 16 maja 2016 roku o godzinie 12.00 w siedzibie Archiwum przy ul. Św. Jana 26 w Krakowie.Wystawa będzie czynna do 6 czerwca b.r. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin.


Zobacz więcej>>